Let's talk!

Blogs » Other » Elektrikli Hasta Yatakları

Elektrikli Hasta Yatakları

 • Hastanede en önemli kısım, hastane yatağı. Hastaları rahatlatmanın yolu budur çünkü yatak onları dinlendirecek ana yerdir. Ancak hastanede yatağın bakımını yapmak kendi evinizdeki yatak bakımından farklı olduğu için büyük çaba göstermelisiniz. Gerçekten derin bir ilgiye ihtiyacı var çünkü hastaların iyileşme sürecine büyük etkisi var.

  Hastanedeki en konforlu yatak temiz olanıdır ve hastalar tarafından kullanılmadan önce mutlaka dezenfekte edilmiştir. Hastalara zarar verebilecek tehlikeli bakterilerin bulaşmasını önlemek için hijyenik hastane yatağı gerçekten gereklidir. Bakteriler katı yüzeylerde daha hızlı yaşayabilir, bu nedenle yatak düzenli olarak temizlenmeli ve sterilize edilmelidir. Aşağıdaki ipuçları, hastane yatağını temizlemenin doğru yolu hakkında size bilgi verecektir.

  1. Hastanede pisliği temizlemeye başlamadan önce ellerinizi antibakteriyel sabunla yıkayarak tamamen temiz olduğundan emin olun. Elinizi mükemmel bir şekilde kurutmalı ve ardından kötü duvardan ayrılmadan önce tamamen ihtiyaç duyulan bazı araçları hazırlamalısınız. Hazırlamanız gereken önemli araçlar uygun maske ve tek kullanımlık eldivenler olabilir.

  2. Ardından, hastane yatağını diğer elektronik ataşmanların yanı sıra hepsinden ayırmaya devam edin. Kirliliği çıkarırken, yataklara herhangi bir zarar gelmemesi için dikkatli bir şekilde yapmalısınız.

  3. Böyle bir tıbbi sınıf mikrop öldürücüyü temiz bir beze püskürterek kötüyü temizlemeye başlayabilirsiniz. Bezi tıbbi sınıf mikrop öldürücü ile ıslatmayın, ancak bezi yalnızca nemlendirmeye yetecek kadar yapabilirsiniz. Beze sıvıyı çektikten sonra özellikle ataşman ve yatak kumandalarına kadar yatağı sakince silmeye devam edin. Mikrop öldürücü sıvıyı doğrudan elektronik kontrol parçalarına püskürtürseniz tehlikeli olur çünkü içeri girer ve hasar oluşturur.

  4. Bundan sonra su geçirmez şilteyi hastane yatağından değiştirmeye devam edin. Bir kutu basınçlı hava kullanarak yatak çerçevesindeki tozu ve kalıntıları temizleyin. Ayrıca, hastanede yatak için önemli dereceli antiseptik temizleyici kullanarak karyola ve şilteye yoğun bir şekilde püskürtmeye başlayabilirsiniz.

  5. Yataktaki ve karyoladaki mikrop öldürücü sıvıyı püskürttükten hemen sonra silmeyin. Sıvının yaklaşık iki dakika çalışmasına izin vermelisiniz ve ardından yukarıdan aşağıya dikkatlice silin. Kötü üzerinde sıvı izi kalmayana kadar tüm alanları tamamen sildiğinizden emin olun.

  6. Son olarak, yaklaşık on dakika oturmasına izin vererek hastane yatağını kurutun. Ardından, ekleri ve elektronik kontrolleri takarken şilteyi bozuk çerçevenin üzerine çıkarın. Hastane yatağını temizlemenin son adımı olarak uygulanan çarşaflarla temizleyin.

  Yani doktor sizin veya sevdiğiniz birinin evde bir hastane yatağına ihtiyacı olduğunu söylüyor. "Sorun değil," diyorsunuz kendi kendinize, "İnternete gidip bir tane alacağım." Ve sonra olur... seçeneklerle boğulursunuz. Yatağın sahip olması gereken özellikler ne kadar fazlaysa, o kadar kafa karıştırıcı olur.

  Ancak o mükemmel yatağı aramaya başlamadan önce, işte başlamadan önce bilmeniz gereken birkaç temel nokta:

  Hastane Yatağı veya Evde Bakım Yatağı

  Gerçek bir hastane yatağı, tıpkı hastanede gördükleriniz gibidir. Çok sayıda karmaşık özelliklere sahipler ve on binlerce dolara mal olabilirler. Ancak bunun gibi bir yatağa ihtiyacınız olabilir. Ve bu durumda, yenilenmiş bir ünite harika bir seçimdir. Hill-Rom, hastane yatakları hasta karyolası için altın standarttır ve 3000 doların altında yenilenmiş bir yatak alabilirsiniz. Ancak her modelin farklı ihtiyaçlara uygun benzersiz özellikleri vardır.

  Şimdi geleneksel bir hastane yatağına ihtiyacınız varsa, evinizde nerede olacağını düşünmeniz gerekir. Bu üniteler oldukça büyüktür ve genellikle kapılardan geçmez veya dar köşelerden geçmez. Bazı ünitelerin ortalamanın üzerindeki ağırlıktan dolayı üst kattaki bir odada kullanılması tavsiye edilmez.

  Ancak, baş ve ayak kaldırma özelliklerine sahip raylı bir şeye ihtiyacınız varsa, evde bakım yatağı mükemmel seçiminizdir. Bu yataklar, geleneksel bir yatağın "görünümüne" sahiptir. Invacare, evde bakım yatakları için popüler bir seçimdir.

  Elektrikli veya Manuel

  İşte vermeniz gereken başka bir karar. Elektrikli versiyonun kullanımı çok daha kolaydır. Yatak, bir düğmeye dokunarak yükselir ve alçalır. Ama tabii ki elektrikli modeller daha pahalı. Dolayısıyla paradan tasarruf etmeniz gerekiyorsa manuel yatak iyi bir seçim olabilir. Ancak dikkatli olun... bakıcının yatağı yükseltmek ve alçaltmak için manuel olarak çevirebilmesi gerekir. Ve hala karar veremiyorsanız, yarı elektrikli versiyonları da mevcut.

  Yatak ve Raylar

  Bazı yataklarda şilte ve korkuluk bulunur, bazılarında yoktur. Bu, bütçenizle ilgili olarak bilmeniz gereken bir şeydir. Artık yatakta şilte yoksa, istediğiniz yatak tipini seçme şansına sahip olacaksınız.

  Hava ve köpük türleri en popüler olanlarıdır. Aslında, daha pahalı yataklardan bazıları yatak yaralarının önlenmesine yardımcı olabilir.

  Dikkate alınması gereken birkaç şey daha olabilir, ancak bunların çoğu sizin özel durumunuza bağlıdır. Evde kullanım için bir hastane yatağı satın alma zorunluluğunun üstesinden gelmenin en iyi yolu bir uzmanla konuşmaktır. Bu şekilde, bir uzman özel ihtiyaçlarınızı belirleyebilir ve ihtiyaçlarınız için mükemmel yatağı bulabilir.

  Yanlış yatak tipini yardım almadan satın almak çok kolay. Bunu kendi başınıza yapmayın. Yardım alın ve doğru yatağı bulun.

Recent Blog Entries

 • A Server Virtualization Engineer partitions a physical server by using software into several smaller virtual servers to boost server resources. Besides, this individual also helps to ensure that space is saved, allowing many resources to use the same space. By doing so, they improve network performa...
 • October 29, 2018
  Posted by Deylr eylrod
 • We welcome the many gamers at our website; players can discover us to get cash of clans’ limitless gems and hacks. The coc hack tool is a strategy application for mobile device at present! We construct our coc hack tool for both android and iOS gadget, it is established by specialize industr...
 • One on the great "you was able to make it moments" to be described as a rookie must be in the event you notice your name employing a Madden video games. Would you play you because you in Madden? Would that certainly be considered a sign of narcissism reely more than the moment being proud of merely ...
 • The gaming companies are enduring a summer swoon, as being the industry-tracking NPD Group today announced its June retail sales figures, showing shrinking revenues year-over-year overall.Even with grim news with the industry overall, there was clearly some individual winners. Take-Two Interactive f...
View All